ابقاء معافیت‌های مالیاتی بازار سرمایه، ماحصل تصویب یک فوریت طرح برخی از احکام مالیاتی در مجلس
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تصویب یک فوریت طرح برخی از احکام مالیاتی گفت: به موجب این طرح و تصویب نهایی آن معافیت های مالیاتی بازار سرمایه کشور به قوت خود باقی خواهد ماند.
Mon, 22 Apr 2024 13:12:51 GMT

واریز بیش از ۹۴۱ میلیارد تومان سود به حساب سهامداران
سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: در هفته چهارم فروردین ماه، بیش از ۹۴۱ میلیارد تومان سود جاری، سنواتی و حق تقدم از طریق اطلاعات سامانه جامع اطلاعات مشتریان(سجام) واریز شد.
Mon, 22 Apr 2024 08:41:08 GMT

اهمیت عملیاتی شدن حاکمیت شرکتی در بازار سرمایه
 امروزه تمام نظام‌های حقوقی کشورهای توسعه‌یافته با وضع قواعدی تحت عنوان حاکمیت شرکتی به دنبال این هستند که ساختار ارکان شرکت را به گونه‌ای تنظیم کنند که احتمال فساد در آن به حداقل ممکن برسد و از حیث شفافیت، نقطه‌ای تاریک در صورت‌های مالی شرکت باقی نماند.
Mon, 22 Apr 2024 08:31:44 GMT

یک فوریت طرح برخی از احکام مالیاتی بودجه ۱۴۰۳ تصویب شد
نمایندگان با یک فوریت طرح برخی از احکام مالیاتی «اصلاح بند س تبصره ۶ قانون بودجه ۱۴۰۳» جهت تسهیل فعالیت‌های اقتصادی کشور موافقت کردند.
Mon, 22 Apr 2024 06:38:22 GMT

رونق بازار سرمایه و افزایش مشارکت مردم موجب تحقق شعار سال می‌شود
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در دیدار با رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در راستای تحقق شعار سال گفت: رونق بازار سرمایه و افزایش مشارکت مردم موجب تحقق شعار سال می‌شود.
Mon, 22 Apr 2024 06:28:50 GMT

حمایت تمام قد مجلس از بازار سرمایه/ ریل‌گذاری درست تولید و حمایت از بازار سهام/ موانع رشد تولید برداشته شود
جبار کوچکی‌نژاد، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر این که باید همه موانع بر سر راه جهش تولید حذف شود از حمایت تمام قد مجلس از بازار سرمایه خبر داد و اظهار داشت: هر تصمیم و یا دستورالعملی که بخواهد مسیر تحقق شعار سال یعنی جهش تولید با مشارکت مردم را با مشکل مواجه ‌کند، از نظر نمایندگان مردود است.
Mon, 22 Apr 2024 06:19:55 GMT

انتشار گزارش مقادیر تولید، مبالغ فروش و مصرف انرژی صنایع مهم بازار سرمایه در اسفند ماه ۱۴۰۲
معاونت نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار، گزارش سودآوری، مقادیر تولید، مبالغ فروش و مصرف انرژی صنایع مهم بازار سرمایه در اسفند ماه ۱۴۰۲ را منتشر کرد.
Sun, 21 Apr 2024 10:39:23 GMT

برگزاری کارگاه آموزشی «استانداردهای بین­ المللی افشای پایداری»
طوبی دهقانی، مدیر امور ناشران بورس تهران گفت:  با هدف افزایش سطح آگاهی ناشران با یکی از مهم ترین بخش های حاکمیت شرکتی مطلوب، کارگاه آموزشی جهت آشنایی ناشران پذیرفته شده با «استانداردهای بین­ المللی افشای پایداری»، با میزبانی بورس تهران برگزار می شود.
Sun, 21 Apr 2024 08:20:05 GMT

خداحافظی با نخستین سامانه تحت وب سپرده‌گذاری مرکزی
فعالیت نخستین سامانه تحت وب شرکت سپرده‌گذاری مرکزی متوقف شد تا بیش از ۴۰ هزار کاربر این سامانه به درگاه ذینفعان بازار سرمایه منتقل شوند.
Sun, 21 Apr 2024 07:50:24 GMT

توسعه فعالیت بخش خصوصی، لازمه تحقق جهش تولید/ رونق بازار سرمایه وابسته به کاهش تصدی‌گری‌ها است
مسعود خوانساری، رییس سابق اتاق بازرگانی تهران، اقتصاد دولتی را معضلی بر سر راه تحقق شعار سال ۱۴۰۳ دانست و بیان داشت: رونق بازار سرمایه وابسته به کاهش تصدی‌گری‌ها است و زمانی می‌توان در کشور شاهد ایجاد تحرک در فعالیت بخش خصوصی بود که تصمیمات لازم در زمینه حذف موانع کسب‌وکار از مسیر فعالیت‌ها گرفته شود.
Sun, 21 Apr 2024 06:35:26 GMT

بررسی مسائل آسیب رسان به بازار سرمایه/ نرخ مالیات بر تولید باید کاهش یابد
محمدرضا پور ابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به ایرادات بند (س) تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور است بیان کرد: این بند به موضوع حذف معافیت مالیاتی از شرکت‌های بزرگ و همچنین صندوق‌ها در حوزه بازار سرمایه اشاره دارد. به واقع این اتفاق در قالب بند مذکور، مغایر با قوانین و مقررات پایه‌ای کشور است و همچنین اثرات منفی بر حوزه بازار سرمایه کشور گذاشته و کاملاً مشارکت مردم در اقتصاد را دچار خدشه می‌کند.
Sat, 20 Apr 2024 12:32:05 GMT

آسیب‌ اجرای احکام مالیاتی بودجه ۱۴۰۳ در بازار سرمایه/ تلاش نمایندگان مجلس برای حمایت از صندوق‌های سرمایه‌گذاری/ اهمیت حفظ اعتماد سهامداران و جلوگیری از خروج سرمایه‌ها
دولت و مجلس باید تمام تلاش خود را برای حمایت از صندوق‌های سرمایه‌گذاری به منظور جذب سرمایه‌های مردم و هدایت سرمایه‌ها در جهت رشد و رونق تولید از مسیر بازار سرمایه، به کار بگیرند.
Sat, 20 Apr 2024 11:30:47 GMT

شاخص‌های بازار سرمایه و خالص جریان وجوه نقد کارگزاری در هفته پایانی فروردین ماه ۱۴۰۳
شاخص‌های بازار سرمایه و خالص جریان وجوه نقد کارگزاری در هفته پایانی فروردین ماه ۱۴۰۳ منتشر شد.
Sat, 20 Apr 2024 09:53:51 GMT

افزایش اعتماد عمومی سرمایه‌گذاران با حذف قیمت‌گذاری دستوری/نقش کلیدی بازار سرمایه در تحقق شعار سال
بهرام شکوری، رئیس انجمن مس ایران گفت: دولت می‌بایست با فاصله گرفتن از تصمیمات ناگهانی، سیاست‌گذاری‌های دستوری، خروج از بخشی نگری زمینه را برای افزایش اعتماد عمومی فراهم آورد تا به مرور شاهد تزریق سرمایه به بازار سهام باشیم.
Sat, 20 Apr 2024 08:34:01 GMT

حمایت ۲.۵۵۰ همتی صندوق تثبیت بازار سرمایه از بازار سهام در فروردین ۱۴۰۳
روح‌اله شریفیان، مدیر عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه بیان کرد: در مجموع‌ طی ۱۱ روز کاری (از ۱۴ تا ۲۹ فروردین ماه) حدود ۲.۵۵۰ همت خرید حمایتی از بازار سهام توسط صندوق تثبیت بازار سرمایه صورت گرفت.
Fri, 19 Apr 2024 10:00:44 GMT

پروژه‌های تجدیدپذیر باید از مسیر بازار سرمایه تامین مالی کنند/ بهره‌گیری از ظرفیت‌های بورس
محمد امین زنگنه،دبیر انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر ایران، با بیان این که تامین منابع مالی پروژه‌های تجدیدپذیر از مسیر بازار سرمایه باید صورت گیرد، گفت: با توجه به شرایط تحریمی در اقتصاد کشور، عملا سرمایه‌گذاری و فاینانس خارجی غیرممکن است و باید از ظرفیت‌های متنوع دیگر همانند بورس استفاده کرد.
Fri, 19 Apr 2024 07:27:22 GMT

بازار سرمایه، محلی برای رونق تولید و اشتغال‌زایی است/ بورس، اصلی‌ترین بازار برای تامین مالی شرکت‌ها
محمد ثریانژاد، عضو هیات مدیره بورس تهران با اعلام این که بازار سرمایه می‌تواند محلی برای رونق تولید و اشتغال‌زایی باشد، اعلام کرد: در طراحی صندوق‌های سرمایه‌گذاری به‌عنوان ابزارهای معاملاتی انعطاف زیادی به کار برده شده تا در این بازار شاهد وجود صندوقی مناسب برای طیف‌های مختلف سرمایه‌گذاری باشیم.
Fri, 19 Apr 2024 07:15:33 GMT

بازار سرمایه مسیر بهینه تامین نقدینگی دانش بنیان
یکی از چالش‌های شرکت‌های دانش‌بنیان تامین سرمایه و نقدینگی است، زیرا دریافت تسهیلات در بسیاری از مواقع راه‌حل مناسبی برای این شرکت‌ها محسوب نمی‌شود، به سبب آنکه بازپرداخت تسهیلات با نرخ سود بالا و تامین وثایق جهت ضمانت برای شرکت‌های دانش‌بنیان که بعضاً بنگاه‌های متوسط و کوچک هستند بسیار دشوار است، بازار سرمایه نقش مهمی در به‌کارگیری نقدینگی‌های راکد و جذب آن در تامین منابع مالی مورد نیاز طرح‌های مهم، راهبردی، نوآورانه شرکت‌های دانش‌بنیان دارد.  
Thu, 18 Apr 2024 07:56:32 GMT

جایگاه بازار سرمایه در جذب سرمایه‌ها و تامین مالی برای جهش تولید/ قوانین و مقررات باید پایدار باشند
ابوالفضل عمویی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس بیان کرد: بازار سرمایه می‌تواند با طراحی و پیاده‌سازی ابزارها و نهادهای مالی متنوع جذب سرمایه‌ ها را تسریع کند تا بر اساس آن صنایع و شرکت‌ها نسبت به تامین مالی برای عملیاتی کردن پروژه‌های خود اقدام کنند.
Thu, 18 Apr 2024 06:28:41 GMT

نامه کانون نهادهای سرمایه‌گذاری به رئیس مجلس در خصوص احکام مالیاتی قانون بودجه ۱۴۰۳
کانون نهادهای سرمایه‌گذاری به رئیس مجلس و رییس کمیسیون اقتصادی در خصوص احکام مالیاتی قانون بودجه ۱۴۰۳ و تبعات «بند س تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۳» نامه نوشت.
Wed, 17 Apr 2024 12:19:14 GMT

۲۸ میلیارد دلار پروژه نیمه‌تمام تکمیل شد
جواد اوجی، وزیر نفت با بیان این که در سال ۱۴۰۳ در تولید نفت و گاز رکورد خواهیم زد، گفت: ۲۸ میلیارد دلار پروژه نیمه‌تمام تکمیل شد.
Wed, 17 Apr 2024 11:10:57 GMT

بازگشت تعادل به بورس‌های حوزه خلیج فارس
بورس‌های عربی منطقه هفته کم نوسان و عمدتا مثبتی را سپری کردند که دلیل عمده آن، ایام عید سعید فطر و کاهش روزهای معاملات در هفته بود.
Wed, 17 Apr 2024 08:56:49 GMT

ثبت نام سهامداران در «سجام» از ۴۶ میلیون نفر عبور کرد
ثبت نام سهامداران در سامانه جامع اطلاعات مشتریان «سجام» درششمین سالروز راه‌اندازی این سامانه از رقم ۴۶ میلیون نفر عبور کرد.
Wed, 17 Apr 2024 07:36:14 GMT

۵ شرط اجرای حاکمیت شرکتی در بازار سرمایه/ کارایی اقتصادی بهبود می‌یابد
قاسم محسنی، مدیرعامل رتبه‌بندی برهان بیان کرد: «افزایش شفافیت، مسئولیت‌پذیری، اطلاع‌رسانی، پاسخ‌گویی به مشکلات سرمایه‌گذاران و در نظر گرفتن منافع ذینفعان» از جمله موارد لازم در اجرای دستورالعمل حاکمیت شرکتی است.
Wed, 17 Apr 2024 06:33:00 GMT

ارائه سند نقشه راهبردی صنعتی و ارتقای تولید به دولت
محمدهادی زاهدی وفا، مشاور رئیس‌جمهور گفت: بعد از ارائه نسخه اولیه نقشه راهبردی صنعتی و ارتقای تولید در آخرین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت با نظر رئیس‌جمهور این سند بعد از تایید کمیته علمی تا ۱۵ اردیبهشت در جلسه هیات دولت مطرح می‌شود.
Wed, 17 Apr 2024 06:31:13 GMT

تقویت نهاد نظارت و حسابرسی شرکت‌های تجاری برای حفظ منافع سهامداران
سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس، «تقویت نهاد نظارت و حسابرسی شرکت‌های تجاری برای حفظ منافع سهامداران و طلب‌کاران، اصلاح مقررات تجاری متناسب با نیاز روز، تسهیل فضای کسب و کار، پیشگیری از فساد اقتصادی و پولی و پولشویی، رفع نواقص و خلاء‌های قانونی در حوزه تجارت، بروزرسانی احکام ورشکستگی و رعایت حقوق سهامدارن خرد» را از جمله مزایای قانون تجارت برشمرد.
Wed, 17 Apr 2024 05:28:41 GMT

نقش بازار سرمایه در تحقق شعار «جهش تولید با مشارکت مردم» / رتبه بندی شرکت‌ها از لحاظ حاکمیت شرکتی عملیاتی می‌شود/ ۲۰۰ شرکت در راه بازار سهام
 مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به نقش بازار سرمایه در تحقق شعار «جهش تولید با مشارکت مردم» اعلام کرد: بورس به دلیل ماهیتی که دارد، می‌تواند شعار سال را محقق کند. این موضوع سابقه تاریخی دارد و نزدیک به ۱۲ میلیون نفر به صورت مستقیم و ۵۰ میلیون نفر از طریق سهام عدالت در بورس ذی‌نفع هستند.
Tue, 16 Apr 2024 16:45:00 GMT

محدودیت یک درصدی دامنه نوسان سهام، تمدید شد
طبق آخرین تصمیمات اتخاذ شده از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار، محدودیت یک درصدی دامنه نوسان سهام برای یک روز دیگر تمدید شد.
Tue, 16 Apr 2024 14:17:59 GMT

بورس‌های آسیایی فرو ریختند
پس از گزارش منتشرشده اداره ملی آمار چین اکثر بورس‌های آسیایی با ریزش و نزول مواجه شدند.
Tue, 16 Apr 2024 11:28:29 GMT

لایحه تجارت پس از ۲۰ سال در مجلس تعیین تکلیف شد
نمایندگان مجلس با رفع ایرادات شورای نگهبان به لایحه تجارت آن را تصویب کردند تا به گفته نایب رییس مجلس این لایحه پس از ۲۰ سال تعیین تکلیف شود.
Tue, 16 Apr 2024 11:10:35 GMT